Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Najbliższe : 2017-09-21

Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

Najważniejsze wydarzenia

9 styczeń Wspólnota Żywego Różańca kolędowała w Panewnikach.

14 luty
(nd)
Po Mszy św. wieczornej odbył się w naszym kościele koncert kolęd. Śpiewali członkowie naszego Chóru Parafialnego oraz zaprzyjaźnione chóry
i duet instrumentalno-wokalny.
30 styczeń
W Młodzieżowym Domu Kultury odbył się
VII Parafialny Bal Karnawałowy.
14 luty
(nd)
Na zakończenie Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych miała miejsce Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej Parafii i w Rodzinach.
13 marzec
(nd)
Po Mszy św. wieczornej miał miejsce w naszym kościele koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu Scholi Nativitatis.
18 marzec
(sb)
Czuwanie wielkopostne przygotowane przez Ruch Światło – Życie naszej Parafii
21 marzec
(pn)
Wyjazd na Apel Jasnogórski
26 marzec W czasie liturgii Wielkiej Soboty, w 1050 rocznicę Chrztu Polski uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych
31 marzec
(czw)
Wieczorem w par. św. Augustyna na Lipinach odbył się Konwent Wielkanocny księży Dekanatu Świętochłowice.
4 kwiecień
(pn)
Obchodziliśmy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Po każdej Eucharystii można było podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zrobiły to 132 osoby.
9 kwiecień Spotkanie z chorymi naszej Parafii w kaplicy św. Maksymiliana
10 kwiecień

Po wieczornej Eucharystii odbył się w kościele koncert Zespołu Wokalnego „Venimus” z CKŚ. Dedykowany był św. Janowi Pawłowi II w 11 rocznicę śmierci.
23 kwiecień  Parafialna pielgrzymka autokarowa „Sanktuaria diecezji Bielsko – Żywieckiej”
25 kwiecień Biskup Marek Szkudło udzielił bierzmowania 79 osobom.
15 maj Pielgrzymka autokarowa do Brzezia w 80 rocznicę śmierci Sługi Bożej siostry Marii Dulcissimy
26 maj Obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana. Ulicami naszej Parafii udaliśmy się w procesji z Najświętszym Sakramentem.
29 maj Pielgrzymka mężczyzn do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śl.
5 czerwiec Młodzież z naszej oazy parafialnej wykonała koncert piosenek religijnych. Zbierano na letnie rekolekcje.
25 czerwiec

Dekanalna pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i zawierzenie Dekanatu Świętochłowice Bożemu Miłosierdziu

26 czerwiec Obchodziliśmy Uroczystość odpustową. Słowo Boże wygłosił i sumie odpustowej przewodniczył Salwatorianin, Ks. Aleksander Jasiński.
20 lipiec

Przywitaliśmy grupę 17 młodych ludzi z Włoch, która będzie u nas przeżywać Światowe Dni Młodzieży.

30 lipiec Kilkudziesięcioosobowa grupa młodzieży z naszego Dekanatu Świętochłowice udała się do Krakowa na centralne obchody Światowych Dni Młodzieży.
03 – 06 sierpnia

Piesza pielgrzymka do Częstochowy

21 sierpień Grupa Kobiet i Dziewcząt z naszej Parafii udała się w pielgrzymce pieszej do Sanktuarium w Piekarach Śl.
1 wrzesień Rozpoczęliśmy Nowy Rok szkolny i katechetyczny. Po generalnym remoncie nastąpiło uroczyste otwarcie salki Klubu Seniora.
12 -15 września Pielgrzymka „Śladami Chrztu Polski” m.in. do Lichenia, Kalisza, Gniezna i Poznania
25 wrzesień

Przeżywaliśmy Jubileuszowy Kiermasz—125 rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Uroczystej sumie przewodniczył Metropolita Katowicki Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc.
27 wrzesień
Odbyła się parafialna pielgrzymka autokarowa do Częstochowy, Gidli, Świętej Anny i Leśniowa. Wzięło w niej udział blisko 100 osób.
02 październik NW Parafii gościliśmy Diakona i kleryków z Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w ramach Niedzieli Budzenia Powołań do kapłaństwa.
15. październik Wielka Pokuta - Częstochowa
19 listopada

Pielgrzymka autokarowa do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach z okazji zakończenia Roku Miłosierdzia oraz Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana
20 listopad

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana w naszej Parafii jako zwieńczenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski.
20 listopad Zakończenie II Synodu Archidiecezji Katowickiej
17 grudzień W Kaplicy św. Maksymiliana odbyło się Czuwanie Adwentowe połączone z Rejonowym Dniem Wspólnoty Ruchu Światło-Życie przygotowane przez młodzież oazową naszej Parafii.
26 grudzień
W Święto św. Szczepana odbył się popołudniu w kościele Konkurs „Złotego Dzieciątka” a po nim koncert naszej scholi parafialnej.
31 grudzień W ostatni dzień Starego Roku Ks. Proboszcz odprawił nabożeństwo dziękczynno-ekspiacyjne oraz Eucharystię połączoną ze sprawozdaniem rocznym.

... powrót ...