Oaza Młodzieżowa : Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Najbliższe : 2017-09-21

Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

Oaza Młodzieżowa

Oaza Młodzieżowa to część Ruchu Światło-Życie (ruchu odnowy Kościoła wg nauczania Soboru Watykańskiego II) założonego przez Sługę Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego. Duchowość i charyzmat uczestników przejawia się w pogłębianiu swojej osobistej relacji do Jezusa Chrystusa – Pana i Zbawiciela, poprzez rozważanie Słowa Bożego, w modlitwie osobistej i wspólnotowej, gdzie źródłem i szczytem chrześcijańskiego życia staje się Eucharystia. Członkowie Ruchu dużą wagę przywiązują do świadectwa o Jezusie słowem i życiem, szczególnie w ramach Nowej Kultury, która docenia wartość człowieka i uwalnia od wszystkiego, co prowadzi do jej degradacji i poniżania godności osoby.

W naszej parafii spotkania Oazy Młodzieżowej odbywają się w każdy piątek. Rozpoczynamy od wspólnego uczestniczenia we mszy świętej o godz. 18.00, w której aktywnie włączajmy się w różne posługi. Następnie wszyscy przechodzimy do salki gdzie w małych grupach, pod przewodnictwem animatorów, rozważajmy i dzielimy się Słowem Bożym, a całość kończymy o godz. 21.00 wspólna modlitwa. W pierwsze piątki miesiąca gromadzimy się na mszy świętej. dziękczynnej o godz. 19:30. Punktem kulminacyjnym są letnie rekolekcje oazowe trwające 15 dni. Są one ukoronowaniem całorocznej pracy formacyjnej w grupie parafialnej.

Nasza wspólnota stara się służyć nie tylko młodzieży, ale także całej parafii. Dlatego też jesteśmy obecni podczas poniedziałkowych modlitw za naszą parafię, animując śpiew i modlitwę. Do tradycji oazowej można już zaliczyć organizowanie czuwań adwentowych i wielkopostnych, tworzenie ołtarza i dywanu kwiatowego w Uroczystość Bożego Ciała oraz pomoc w roznoszeniu paczek chorym i starszym parafianom podczas Dnia Chorego oraz przed Świętami.

Opiekunem Oazy Młodzieżowej w naszej parafii jest Ks. Tomasz Klikowicz.

Serdecznie zapraszamy do naszej wspólnoty młodzież już od 6 klasy szkoły podstawowej!